Programowanie

JavaScript Zadania – Ponad 1000 zadań do nauki programowania

Programowania nauczymy się programując. Niezbędnym elementem nauki JavaScript jest rozwiązywanie zadań. Poniżej przedstawiam miejsca w sieci, na których znajdziesz zadania z rozwiązaniami. Znajdziesz tu ponad 1000 zadań JavaScript, dzięki którym utrwalisz zdobywaną wiedzę.

Pamiętaj, iż przeczytanie książki czy samo zrobienie nawet najlepszego kursu JavaScript (o których pisałam tutaj) nie wystarcza. Dzięki tym zadaniom masz okazję wykorzystać wiedzę w praktyce i po prostu przećwiczyć swoje umiejętności.

edabit

Jedna z moich ulubionych stron. Znajdziemy tu zadania na różnych poziomach znajomości języka: od Very easy do Expert. Na stronie możemy od razu pisać kod i sprawdzić czy nasze rozwiązanie jest poprawne. Rozwiązywanie zadań ma postać wyzwań, za które zbieramy XP.

Treść zadań dostępna jest bez potrzeby zakładania konta. Jednak aby korzystać z pełnej funkcjonalności (sprawdzanie rozwiązania oraz dostęp do przykładowego rozwiązania) należy posiadać konto.

w3resource

Znajdziemy tutaj ponad 700 zadań z JavaScript wraz z rozwiązaniami. Zadania są podzielone tematycznie. Z samych podstaw programowania mamy tu aż 150 zadań.

Codewars

Mnóstwo zadań programistycznych również na poziomie podstawowym (Fundamentals). Zadania są bardzo dobrze opisane. Kod piszemy od razu na stronie. Możemy sprawdzić czy rozwiązanie jest poprawne oraz porównać/zobaczyć rozwiązania innych uczestników. Jest to bardzo pouczające, ja bardzo lubię tę funkcję i chętnie podpatruję inne sposoby rozwiązania danego problemu.

Wymaga założenia konta. Możemy rywalizować z innymi użytkownikami. Dostępnych jest wiele języków programowania.

checkio

Ponad 200 zadań w JavaScript. Strona przydatna szczególnie tym osobom, którym nauka zaczęła się nieco nudzić. Strona w postaci gry online.

Wymaga założenia konta. Strona w języku angielskim.

Codingame

Kolejna strona, która uczy wykorzystując grę online. Możemy kodować w różnych językach, w tym w JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *