Najlepsza książka do nauki Pythona

Jeśli macie właśnie zamiar nabyć książkę do nauki Pythona i zastanawiacie się, która książka do programowania książka Python jest najlepsza dobrze trafiliście. Postaram się przedstawić wam książki, moim zdaniem, warte polecenia dla osób na różnych poziomach nauki programowania.

Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem – Albert Sweigart

Świetna książka. W zasadzie jest w niej wszystko co potrzebne na początek. Jasno, precyzyjnie wytłumaczone. Jak dla mnie najlepsza książka.

Dla wszystkich pragnących poznać język Python. Wydaje się, że jest to klasyczna pozycja, który dobrze posłuży osobom, które dopiero zaczynają uczyć się programowania. Ale przyda się również tym, którzy gdzieś może kiedyś mieli już styczność z programowaniem w innym języku.

Książkę wydał Helion i na jego stronie można zapoznać się szczegółowo z zawartością książki, zobaczyć spis treści oraz przeczytać jeden z rozdziałów
Rozdział : Pobieranie danych z Internetu

Druga najlepsza Python książka

Czy istnieje jeszcze druga książka do Pythona, którą mogę polecić? Jeszcze nie wiem. Jeśli coś ciekawego wpadnie w moje ręce chętnie napiszę.

Książki, które mam lub miałam w ręku opisuję poniżej. Być może któraś z nich po wnikliwym przejrzeniu trafi tutaj, do tych najlepszych …

A Wy macie jakiś własny typ? Która książka okazała się tą właściwą, najlepszą dla was. Jaka książka według was powinna tutaj trafić ?

Przejrzane, przeczytane – czyli książki, które wpadły w moje ręce

Python. Rusz głową – Paul Barry

Książka jest niestandardowa. Ma zupełnie inną formułę, informacje przekazuje w różnych formach. Pełna rysunków, schematów, coś jakby notatek tworzonych niby odręcznie.

Poniżej wrzuciłam fotki zawartości, tak żebyście mogli zobaczyć o czym mówię. Normalnie odesłałabym was do strony Helionu, abyście tam przejrzeli sobie zawartość, ale tym razem nie mogę tego zrobić, gdyś wydawnictwo nic nie udostępniło.

Na razie przejrzałam pierwszy rozdział i jestem rozczarowana. Już na początku autor daje nam krótki kod programu, który mamy sobie przepisać (widoczny poniżej na stronie 4 i, który wcale nie jest prosty dla osoby początkujacej). Na jego przykładzie omówia import modułów, listy, metody … – kompletnie nie rozumiem po co już na początku pokazywać to osobie, która pierwszy raz siada do Pythona i która w Pythonie nie napisała jeszcze ani jednej linijki kodu.

Dla mnie jest to jedno wielkie poplątanie. Ale zaznaczam, że to moja bardzo subiektywna opinia o książce. O chwilę … może się jednak mylę … książka jest przeznaczona dla osób, które już miały styczność z programowaniem, może w Pythonie, a może w innym języku. Tak, wtedy ma to sens. Tylko wtedy wydaje mi się, że lepsza będzie polecana przeze mnie książka „Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem”

Python 3. Proste wprowadzenie do fascynującego świata programowania – Zed A. Shaw

Książka Python 3

Książkę Python 3 przejrzałam dotąd pobieżnie. Na razie tylko pierwszy rzut okiem.

Treść poukładana jest w ćwiczenia. Jest to wygodne dla osób, które dopiero uczą się programować.

Na razie zauważyłam, że autor często odsyła czytelnika do poszukiwań w Internecie. Niby dobrze, uczy samodzielności, ale czy po to kupujemy książkę? Np instrukcja input i odesłanie do Internetu, żeby odnaleźć sobie co ona robi …

Książkę Python3 wydał Helion i na jego stronie, tak jak zwykle, można zapoznać się szczegółowo z zawartością książki, Zachęcam do przejrzenia pierwszego ćwiczenia (rozdziału) możecie wtedy poznać czy książka jest dla was. Wcześniejszy to ćwiczenie 0 (rozdział), gdzie omówiono instalację Pythona.
Ćwiczenie 1 : Dobry pierwszy progam

Python. Ćwiczenia praktyczne – Andrzej Kierzkowski, Marek Gawryszewski

Książka Python 3

Programować nie nauczymy się czytając książki. Programować uczymy się programując. Nawet jeśli przeczytacie kilka książek do Pythona, to aby sprawnie pisać kod musicie po prostu pisać kod,a konkretnie samodzielnie rozwiązywać konkretne problemy, zadania.

Podoba mi się to, że autorzy na początku książki Python. Ćwiczenia praktyczne – wprowadzają pojęcie algorytm oraz pokazują przykład schematu blokowego. Dalej mamy wyłożone podstawy Pythona wraz z ćwiczeniami, zadaniami do wykonania.

Książkę wydał Helion i normalnie zachęciłabym was do zapoznania się z przykładowym rozdziałem. Ale przy tej książce mam wątpliwości, czy przykładowy rozdział was nie zniechęci, jest to bowiem fragment dotyczący algorytmów. Pamiętajcie, że książka jest prosta, a to jest rodział pokazujący jak myśleć algorytmicznie, czyli jak rozwiązywać zadania z programowania
Rozdział 2 : Ćwiczenia z myślenia algorytmicznego

Python w analizie danych. Przetwarzanie danych za pomocą pakietów Pandas, NumPy oraz środowiska IPython – Wes McKinney

Książka Python 3

Na razie tylko pierwszy rzut okiem. Książka czeka jeszcze na dokładne przejrzenie.

Oczywiście nie jest to pozycja dla osób początkujących, pragnących nauczyć się podstaw Pythona.

Tutaj niedługo napiszę nieco więcej …

proszę o cierpliwość …

Książka wydana została przez wydawnictwo Helion i na jego stronie można zapoznać się ze spisem treści oraz przeczytać jeden z rozdziałów:
Rozdział 5: Rozpoczynamy pracę z biblioteką Pandas

Zobacz podobne

More Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu